Plošiny

Plošina Česká SpořitelnaVýtahy a plošiny nejen pro komerční účely. Unikátní Domovní výtah do soukromých objektů obytných nebo bytových. Vertikální doprava v budovách. Plošiny a výtahy pro osoby se sníženou pohyblivostí za přijatelné ceny s ekonomickým provozem!

Zařízení vertikální plošiny TRAVEL IPB je opatřeno certifikátem typu a řídí se ustanovením normy ČSN ISO 9386-1:2002.
Název zařízení Domovní výtah TRAVEL IPB© je používán k identifikaci pouze výrobku firmy triplex. Zařízení plošiny je typovým výrobkem firmy, není klasickým výtahem a řídí se uvedeným ustanovením předepsané normy.

Ke stažení:

TRAVEL - ocelová konstrukce 1100x1400

TRAVEL - ocelová konstrukce 1100x1500

TRAVEL - zděná šachta 3 vstupy

TRAVEL - zděná šachta 900x1400

TRAVEL IPB 300©

IPB Travel 300Poháněná zdvihací plošina pro osoby s omezenou pohyblivostí je jedinečný dopravní prostředek pro vertikální pohyb osob do max. nosnosti 250 kg. Může přepravovat i drobné náklady. Nabízí ideální dopravní řešení, konfrontuje se s architekturou objektu a řeší dopravu mezi dvěma až čtyřmi podlažími. Působí luxusně a vyznačuje se jednoduchým ovládáním.

Tyto malé domovní výtahy/plošiny mohou být nainstalovány v bytových domech, obchodních centrech, hotelích a ostatních objektech občanského vybavení, kde je požadován bezbariérový přístup. Lehká konstrukce zařízení předpokládá menší provoz než je u klasického výtahu. Toto řešení je opravdu kombinací kvality a spolehlivosti při využití minimálního prostoru, za nižší pořizovací náklady oproti výtahu.
Řada výrobku TRAVEL IPB 250 zahrnuje typovou řadu se samonosnou konstrukcí (šachtou) nebo řadu pro montáž do zděné šachty.

Pohon výtahu

plošiny je vybaven unikátním převodovým strojem s navíjecími bubny, na které se navíjejí nosná lana. Klasický a ověřený lanový pohon s frekvenčním řízením a elektronickým rozvaděčem triplexEASY je kompaktní a stabilní pohonnou jednotkou. Celý pohon včetně rozvaděče je umístěn v šachtě plošiny. Řízení zajišťuje plynulý rozjezd a zastavení plošiny.

Kabina výtahu

Domovní výtahymůže být jednoduchá, průchozí nebo průchozí s bočním vstupem. Vstupy jsou vybaveny ručními otočnými dveřmi se zavíračem a čirým průhledovým oknem z bezpečnostního skla. Vybavení doplňuje dveřní uzávěra KRONENBERG.

Interiér výtahu

kabiny je možné volit z mnoha různých materiálů např.: tvrzené lamino, sklo, tahokov nebo ocelový plech v odstínech RAL, variantně prášková barva komaxit.

Jízda

malá rychlost plošiny umožňuje instalaci kabiny bez vnitřních kabinových dveří. Vhodné zejména pro děti, starší osoby a tělesně postižené. Dveřní vstup pro zvýšení bezpečnosti osob můžeme doplnit celoplošnou světelnou závorou. Trakční pohon s frekvenčním řízením nabízí klidný, plynulý rozjezd a zastavení při nízké hlučnosti. Pohon lze vybavit nouzovým zdrojem pro jízdu oběma směry při výpadku el. energie.

Instalace

Domovní výtahyje jednoduchá a moderní konstrukce podstatně snižuje dobu potřebnou pro instalaci. Spodní prohlubeň 250mm a jednoduchá technologie v šachtě včetně pohonu umožňuje instalaci v interiéru a exteriéru budov bez nákladných stavebních úprav. Nízká spotřeba el. energie, nízké pořizovací náklady posunují  TRAVEL do popředí mezi klasické výtahy.

Provoz

Všechny modely mají 24 nebo 36 měsíční záruku po instalaci zařízení a jsou periodicky kontrolovány naším kvalifikovaným pracovníkem. Předepsané revize v minimálních intervalech 2x ročně. Seřízení a údržba zahrnuta v revizní prohlídce.

Technické parametry plošiny

Kabina: šířka 900 x hloubka 1400 mm nebo 800/900 x 1250 mm
Nosnost: 250 kg / 2+1 osob
Pohon: lanový s plynulým rozjezdem a zastavením ve stanici
Umístění: zděná šachta nebo kovová konstrukce (1450 x 1500 mm)
Zdvih: max. 4 stanice / max. 12 m
Prohlubeň: min. 250 mm
Hlava šachty: min. 2550 mm (nad podlahou horní stanice)
Rychlost zdvihu: do 0,2 m / s
Napájecí soustava: 1PEN 230V / 50 Hz
Výkon motoru: 1,5 kW, jištění 10A  
Dveře: ruční ocelové jednokřídlové s průhledovým oknem, madlo, hydraulický zavírač, provedení prášková barva komaxit v odstínech RAL nebo vrchní lak, případně provedení nerez
Kabina: ocelový rám s deskami z lamina LamiColor  nebo ocelový rám vyplněný tahokovem (děrovaný plech tažený nebo lisovaný)
Řízení: vnitřní - tlačítkové s trvalým stiskem, stop, zvonek, klíčový ovladač
venkovní – tlačítko přivolat + signál v jízdě