Lanové / elektrické výtahy

Lanové výtahyJsou to výtahy s třecím kotoučem, jehož pohon spočívá v tření mezi nosnými lany a drážkami třecího kotouče výtahového stroje. Jsou to tedy výtahy trakční. Dále jsou to výtahy s kinematicky vázaným pohonem, jehož pohon spočívá v zavěšení na lanech nebo na řetězech, jsou poháněné jiným způsobem než třením, např. bubnové, kde lano je pevně spojeno s pohonem a navíjeno na buben. Elektrické výtahy mohou být určeny pro montáž do klasické zděné šachty nebo do samonosné ocelové konstrukce. Strojovna je buď odděleným prostorem se samostatně umístěným pohonem nebo je součástí jednoho prostoru s výtahovou šachtou a pohonná jednotka je umístěna v šachtě výtahu bez dalších prostorových nároků.

Pohon výtahu

Bezpřevodový nebo převodový výtahový stroj, klasický lanový pohon s plynulou regulací jízdy VVVF a kvalitním elektronickým řízením  je základním vybavením rozvaděče. Řízení mikroprocesorové s nastavitelnými funkcemi, diagnostika poruchových stavů.

Design výtahu

Lanové výtahyŠiroký výběr materiálů a barev umožní náš výtah zařadit mezi stavební a technickou součást objektu v požadovaném provedení s velmi dobrou technickou úrovní.